Sevgili Öğrencilerim,

Bu sayfaya 9.sınıf bir-yay edebiyat kitabı cevapları , 9. sınıf edebiyat kitabı cevapları diye Google’da veya farklı bir arama motorunda arama yaparak geldiğinizi biliyorum. Öncelikle güzel ve bol bilgilerle dolu edebiyat sayfamıza geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Sitemizin güzel olması siz değerli öğrencilerimizin ve meslektaşlarımızın sayesindedir.

Bizler, kendini, internet teknolojilerini her yeni icatta olduğu gibi amacına uygun olmayan biçimlerde kullanmaya adamış insanlarız. Sırf bu sebeple “teknolojiyi” üretenler bizlerin ürünü anlaması, ürünü “doğru ve aslına uygun” kullanmasını sağlayabilmek için “kullanma kılavuzu oluşturmuşlardır. Çünkü bizler bu kılavuzlar ile yönlendirilmeye, kılavuzları okumadan ürünü aslına uygun çalıştırma konusuna uzak insanlarız.

Yukarıda saydığım sebeplerle siz bu sayfada 9.sınıf bir-yay edebiyat kitabı cevapları na asla ulaşamayacaksınız.

Değerli öğrencilerim, biz ne zamandan beri başkalarının ürettikleri ile yetinebilen bir millet olduk? Ne zamandan beri başkalarının yaptıklarını çalma konusunda lider olduk ya da olabildik?

Sizlerin bu sayfaya 9.sınıf bir-yay edebiyat kitabı cevapları diye aratıp gelmeleri açıkçası beni son derece üzmüştür. Hem kendi adıma hem de sizler adına.

Bizler, maalesef üzerimize düşeni layıkıyla yapamadığımız sürece başkalarının esaretinde yaşamaya, başkaları tarafından yönlendirilmeye çok müsait bir toplum olacağız.

Basit bir edebiyat dersi cevapları için arama motorlarını kullanmak, hiç düşünmeden, tartışmadan, sorgulamadan bu cevapları kitaplarımızın hazırlık soruları, metin soruları bölümüne eklemek bize ne kazandıracak? Mesele dersten geçmek, eksi-artı almak ve öğretmen gözünde iyi bir prestij kazanmak ise bunu çok kolay başarırsınız. Peki ya okul bittikten sonra ne için mücadele verecek, neyin prestijini kazanmaya çalışacaksınız?

Sevgili öğrencilerim, bizler öğretmenleriniz olarak sizin bilgiyi “çalma ve  kopyalamanızdan”tan çok bilgiyi üretmenizi istiyoruz. Sizler derslerde yaptığınız o farklı yorumlar ile bizleri çok daha mutlu ediyorsunuz. Buna inanabilirsiniz. İşte bu sebeple 9.sınıf bir-yay edebiyat kitabı cevapları diye sayfamıza aratıp gelenler bu sayfada asla arattıkları edebiyat kitabı cevapları ve dil anlatım kitabı cevapları nı bulamayacaklardır. Ayrıca 10.sınıf bir-yay edebiyat kitabı cevapları yazımızı da okuyabilirsiniz.

Lütfen bana kızmayın. Biz öğretmenler, her daim milletimizin ve sizlerin geleceğini düşünüyoruz. Bu sebeple sizden bilgiyi yeniden üretmenizi, yorumlayabilmenizi istiyoruz.

Sevgilerimle, edebiyat öğretmeni.

Kaan Hoca tarafından yayınlandı

Ankara'da edebiyat öğretmeni olarak görev yapan yazar, evli ve hiç çocuk babasıdır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir