Kitap damgası ile kitaplarınızı neşelendirin!

Kitapların dünyasına girmek tahmin edildiği kadar zor değildir. Az çok kitap okumayı seviyorsanız yapacağınız basit birkaç hamleyle kitap okumayı daha eğlenceli hale getirebilir ve kitap okuma sürelerini uzatabilirsiniz. Bu noktada size birkaç önerimiz olacak. Öneriler Edebyahu.com yazarlarından Kaan Tan’ın kaleminden çıktı.

Kitap okumayı sevdirecek fikirler

  1. Öncelikle iyi bir kitap okuru değilseniz size önerimiz kitap okumaya ince kitaplarla başlamanız. En fazla 100 sayfalık kitapları düzenli şekilde okuyarak kitap okuma alışkanlıklarınızı geliştirebilirsiniz.
  2. Kitap damgası. Benim kitap okumayı eğlenceli hale getirmek gibi bir amacım var. Bu sebeple özellikle öğrencilerime kitap damgası hediye ederek onlara değer verdiğimi hissettiriyorum. Öğrencilerimin düş dünyalarından hareketle hazırlattığım kitap damgaları ile öğrencilerimin kitaplarını daha bir eğlenceli hale getiriyorum.
  3. Kahve veya çay. Kitap okurken bu ikisinden birini tercih etmek kesinlikle kitap okuma sürenizi uzatıyor. Tabii sürekli çay ve kahve içmek değil de bir iki bardak tüketmek, dikkatinizi dağıtmanızı da engelleyecektir.
  4. Masada okuma. Kitap okumak için masayı tercih etmeniz yorgunluğunuzu azaltacak, yatakta okurken yaşadığınız uyuma riskini en aza indirecektir.

Bu listeyi kendinize göre arttırabilirsiniz. Benim için bu listedeki her bir madde vazgeçilmezdir. Özellikle kişiye özel hazırlanan kitap mührü, kitap damgası ile kitap okumanın ayrıcalıklarını tadabilirsiniz.

Kaan Hoca tarafından yayınlandı

Ankara'da edebiyat öğretmeni olarak görev yapan yazar, evli ve hiç çocuk babasıdır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir