Bu yazı Mutlu Çiçek internet sitesi için tanıtım niteliğinde bir yazıdır.” Öğretmenine çiçek gönder ” sloganı ile tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlamak için hazırlanmıştır.

Biz öğretmenler için en anlamlı günlerden bir tanesidir öğretmenler günü.  Öyle ki bu günün anlam ve önemi her yıl yapılan “öğretmenler günü” kutlamalarında öğrenciler ve öğretmenler tarafından okuna okuna(!) bitirilemez.  Hal böyle olunca ve takvim yaprakları da 24 Kasım‘a doğru yol alınca biz de bu konu hakkında bir şeyler karalamak isteriz.

Hepimiz anne kucağından sonra okul sıralarında gördük kendimizi. Burnumuzu kolumuza sildiğimiz o öğrencilik hayatımızın ilk günlerinden tutun da ortaokula, liseye, hatta fakülteye kadar okul sıralarında tattık hayatın tadını. O ilk günden bugüne değin bu zorlu fakat bir o kadar da tatlı sürecin en yakın şahidi, belki de öğretmenlerimiz oldu.

Hiçbir zaman unutamadık ilkokul öğretmenlerimizi. Ellerinin yumuşaklığını, ses tonundaki o şefkati… Bir anneden farksız oldu öğretmenlerimiz bizler için. Ve yeri geldiğinde bir baba kadar korumacı oldu. Anne gibi bağrına bastı.

Peki ya biz öğretmenlerimiz için ne yapabildik? Ya da ne yaptık?

Ben, ilkokul öğretmenimi çok severdim. Şimdi hatırlıyorum da, bizi ne kadar da çok korur ve kollardı. Kendisinin bendeki yeri her zaman farklı olmuştur.

Bugün geriye dönüp baktığım zaman ilkokul öğretmenim için ne yaptığımı kendime sorduğum zaman hiçbir cevap veremeyecek olmam beni üzüyordu geçen seneye kadar.

Sizin üzerinizde büyük emeği olan, sizin için çırpınan ve sizinle mutlu olan öğretmeninizi yılın herhangi bir günü arayıp sormayı bırakın, öğretmenler gününde bile aramıyor olmamız üzücü değil miydi?

Belki de öğretmen olmamın verdiği empati ile geçen sene bütün hayırsızlıklarımı üzerimden atarak öğretmenimi ziyaret etmek istedim.  Tabii aradan yıllar geçtikten sonra onu ziyaret etmeye elim boş gidecek değildim.

Eli boş gitmemek için hemen bizim hacıya (malumunuz google 🙂 ) “öğretmenler günü hediyeleri” diye sordum ve o da bana yüzlerce alternatif çıkardı.

Öğretmenim erkek olsaydı, güzel bir cüzdan, kravata ya da bilumum hediyeyi sipariş verebilir ve onu sevindirebilirdim. Ancak ilkokul öğretmenimin bayan olması ve aradan yıllar geçtiği için beğenileri konusunda fikir sahibi olmamam benim işimi biraz zorlaştırdı.

Dar zamanda kalanların imdadına ne yetişir sizce? Hızır mı? 🙂 Diyebiliriz. Fakat benim bu an imdadıma bir buket çiçek yetişti.

Öğretmenler gününde bence bir bayan öğretmene alınabilecek en güzel hediye güzel bir çiçek olsa gerek. Zira bütün bayanlar çiçeklerden oldukça hoşlanıyor. Onlara alacağınız vazoda bir çiçek aranjmanı veya seramik saksıda şık bir orkide onları oldukça mutlu edebiliyor. İşte bu düşünceden hareketle ben de ilkokul öğretmenime sarı gerberalar, lilyumlar ve cipsofilyalarla dolu şık bir vazoda ürün istedim . Hemen intenetten çiçek siparişi verebileceğim siteleri gezdim, dolaştım. Derken Ankara çiçek siparişi sitesinden istediğim çiçeği öğretmenime gönderdim ve akabinde el öpmeye gittim.

Bu sene yakın dostlarımız tarafından faaliyete açılan Mutlu Çiçekçilik aracılığı ile öğretmenler günü çiçekleri  göndereceğim.

Siz de öğretmenlerinize, eşinize ve dostunuza, arkadaşlarınıza, sevgilinize onlarca farklı çeşit arasından seçim yapabilirsiniz. Üstelik oldukça ucuz , şimdiden çiçek sepeti gibi büyük firmalara rakip olacağa benziyor.

 

Kaan Hoca tarafından yayınlandı

Ankara'da edebiyat öğretmeni olarak görev yapan yazar, evli ve hiç çocuk babasıdır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir